Cornish Rex Kedisi: Bilgi, Özellikler ve Resimler

Cornish Rex Kedi

 • Yükseklik: 8-12 inç
 • Ağırlık: 6-10 pound
 • Ömrü: 11-15 yıl
 • Renkler: Tüm renkler ve desenler
 • Şunlar için uygundur: Yüksek enerjili ev sahipleri, geniş aileler, birden fazla evcil hayvanı olan evler, hafif kedi alerjisi olan kişiler
 • Mizaç: Aktif, enerjik, son derece eğlenceli, son derece sevecen

Kısa, benzersiz kıvırcık paltoları ve uzun, kıvrak vücutlarıyla Cornish Rex, bir dizide benzersizdir. Karşılaştırma için bir yerde kalmalarını sağlamak tamamen başka bir konudur! Etrafında üreyen en enerjik ve oyuncu kedilerden biri olan Corny, bir evde gerçekten başarılı olmak için sürekli dikkat ve egzersiz gerektirir.

Aslen Cornwall, İngiltere’den gelen bu popüler cins, bilinen her ceket rengi ve deseninde mevcuttur. Bir sürü kişiliğe sahip ve uyumlu görünen bir kedi istiyorsanız, Cornish Rex sizin için mükemmel bir evcil hayvan olabilir.

Bu son derece aktif ve zeki kedi türünün evinize harika bir katkı sağlayıp sağlayamayacağını merak ediyor musunuz? Bu canlı ve dinamik ırk hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Bu kıvırcık kedinin size uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin!

Cornish Rex Kittens – Satın Almadan Önce!

 • Enerji
 • eğitilebilirlik
 • Sağlık
 • Ömür
 • sosyallik

Cornish Rex olarak bilinen ilk kedi 1950’de İngiltere’nin Cornwall kentinde bir çiftlikte doğdu. Garip dokulu saçları, kıvrak vücudu ve kama şeklindeki kafasıyla hemen fark edilen kedi, tüm bu ırkın mükemmel bir örneğiydi. tanınmaya başlayacaktı.

Buna Cornish Rex’in aşırı enerjik olma eğilimi de dahildir. Tüm kedi ırkları arasında belki de en sosyal olanı, evde sürekli uyarılmaya ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Sahiplerinden veya diğer evcil hayvanlardan almazlarsa, Corny’nin dikkatinizi çekmek için elinden gelen her şeyi çizeceği, yırtacağı ve ısıracağından emin olabilirsiniz.

Bir Cornish Rex kedi yavrusu satın almayı düşünüyorsanız, onu her zaman eğlendirebileceğinizden kesinlikle emin olmalısınız! Evden kısa geziler bile Cornish Rex’inizin mobilyalara zarar vermesi için bir davet olabilir.

Önemli zaman ve enerji yatırımınızın karşılığında alacağınız şey, sürekli bir arkadaş ve mükemmel bir eğlence kaynağıdır. Bu nedenle, canlı ve canlı Cornish Rex, daha büyük aileler veya birden fazla evcil hayvanı olan insanlar için mükemmel bir evcil hayvandır – onları meşgul etmek daha iyidir!

Cornish Rex Yavru Kedilerin Fiyatı Nedir?

Bir barınak veya bakımevinde bir tane bulabilirseniz, bir Cornish Rex yavru kedi veya yetişkin evlat edinmenin maliyeti 75 ila 150 dolar arasında olacaktır. Yetiştiricilerden tedarik edildiğinde, bu popüler kedi kolayca 800 $ veya daha fazlaya mal olabilir ve safkan yavru kedilerin maliyeti 1300 $ ‘a kadar çıkabilir. Bölgenizde evlat edinilebilecek Cornish Rex kedilerini aramak için Evcil Hayvan Sahiplenin seçeneğini işaretlemeyi düşünün.

Cornish Rex Hakkında Az Bilinen 3 Gerçek

1. İsimleri Bir Tavşan Cinsinden Gelmiştir

“Rex” olarak kısaltılan Asterix tavşanı, Cornish Rex kedisi tarafından paylaşılan benzersiz dokulu kürkü sergilediği fark edilen ilk hayvandı. Aslında, Cornish Rex’lerin ilk yetiştiricisi Nina Ennismore daha önce tavşan yetiştirmişti. A.C. Jude adlı bir İngiliz genetikçinin yardımı sayesinde Ennismore, tüm Cornish Rex’lerin soyundan geldiği orijinal stoğu üretmek için tek kıvırcık saçlı kediyi kendi ailesinin bir üyesiyle başarılı bir şekilde geçmeyi başardı.

2. Cornish Rex Mükemmel Kış Kucak Kedisi Olabilir

Son derece peluş, yoğun bir kürk manto ile Cornish Rex’in paltosu, neredeyse en kaliteli süet ceket kadar lüks hissediyor. Yoğun kaslı vücutları da çok fazla ısı yayar, bu da onları yılın en soğuk aylarında kucak ısıtıcısı olarak ideal kılar – tabii onları bir yerde kalmaya ikna edebilirseniz.

3. Bu Sinsi Kediler İnsanların Tabaklarından Yiyecek Çalmayı Seviyor

Bir Cornish Rex’in hiçbir yerde yemek masasından daha sosyal ve enerjik olduğu görülmemiştir. Bir anlığına bile gözünüzü yemeğinizden çekin, bu yaramaz cins yemeğinizi tabağınızdan seve seve kapar. Hatta bazı Rex’lerin başka bir odada kargaşa çıkardıkları, sonra sahipleri gürültüyü araştırırken tabaklardan yiyecek kapmak için koştuğu bile biliniyor!

Cornish Rex’in Mizaç ve Zekası

İnanılmaz derecede zeki ve durdurulamaz derecede enerjik olan Cornish Rex, bugün mevcut olan en sosyal kedi türü olabilir. Her zaman iyi bir şakayı severler – üzerlerinde olmadığı sürece. Genellikle “kararlı bir şekilde giden” olarak tanımlanan bu kediler, kendilerinin olduğunu iddia ettikleri herhangi bir insanın yanında olacaktır.

Tırmanma, zıplama, sprint atma ve kovalamada usta olan Cornish Rex’ler, bir evin her köşesine ve buğusuna girmekte oldukça yeteneklidir. Birini seçerseniz, tüm kırılabilir eşyalarınızı, tercihen kilitli dolapların içine koymayı unutmayın; rafta veya açıkta bırakılan her şey, meraklı bir Corny tarafından yere yığılma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Cornish Rex Kedileri Aileler İçin İyi mi?

Çoğu zaman, bütün bir ailenin dikkatini çekmek, bir Cornish Rex’i eğlendirmek için muhtemelen tek yoldur. Bu sürekli aktif kediler, özellikle çocuklar veya evcil hayvanlar eşit derecede yüksek enerji seviyelerine sahipse, özellikle çocukların veya diğer evcil hayvanların bulunduğu evlerde iyi sonuç verir. Tüm enerjilerine ve coşkularına rağmen, Cornish Rex’ler de çok kibar; Onları çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla, hatta meraklı köpeklerle bile kavga etmeye başlarken bulmanız pek olası değildir.

Cornish Rex Irkı Diğer Evcil Hayvanlarla Anlaşır mı?

Cornish Rex kesinlikle hem kediler hem de köpekler gibi diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir! Sürekli olarak eğlence ve yaramazlık içinde olduklarında en mutlu oldukları anlardır, bu nedenle onları diğer yüksek enerjili kedi veya köpeklerle eşleştirmek, kendinize tam zamanlı bir iş vermeden onları meşgul etmenin harika bir yolu olabilir.

Vahşi avcı içgüdüleri ve şeytani zekaları nedeniyle, bir Rex’i asla gerbil, tavşan veya hamster gibi bir av hayvanıyla aynı evde tutmamalısınız. En güvenli kafesler bile muhtemelen bir Cornish tarafından devrilecek, üzülecek ve başka bir şekilde rahatsız edilecek ve herhangi bir küçük evcil hayvanı yakın tehlike altında bırakacaktır.

Cornish Rex’e Sahip Olurken Bilmeniz Gerekenler:

Hala bir Cornish Rex’in eviniz için doğru evcil hayvan olup olmadığını merak ediyor musunuz? Kedi sahibi olmak için aşağıdaki esasları göz önünde bulundurun:

Gıda ve Diyet Gereksinimleri

Cornish Rex, sağlığın tadını çıkarmak için özel bir diyet tedavisi gerektirmez. Bu, onlara düzenli ve ölçülü olarak beslenen, yüksek kaliteli kuru gıdadan oluşan standart bir kedi diyeti sağlamanın, onlara uzun ve mutlu bir yaşam sürmeleri için ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini sağlayacağı anlamına gelir.

Olağanüstü aktif yaşam tarzları nedeniyle, Rex’ler ara sıra bir yemek tabağından çalınan ikramlardan bile kurtulabilir. Bugün mevcut olan birçok kedi ırkından, Cornish belki de kedi obezitesine en az eğilimlidir.

Egzersiz yapmak

Bir Cornish Rex’e sahip olmanın en büyük faydalarından biri, onlara daha fazla egzersiz yapmakla neredeyse hiç ilgilenmenize gerek kalmamasıdır – kendileri için çok fazla aktivite yaparlar! Bu konunun diğer tarafında, Rex’inize ihtiyaç duydukları tüm uyarımı vermeye kesinlikle hazır olmalısınız, aksi takdirde her zaman aktif olan pençeleri altında evinizin ve mobilyanızın bütünlüğünü ve sağlamlığını riske atmalısınız.

Eğitim

Bir Cornish Rex’i yeterince uzun süre dikkat etmeye ikna edebilirseniz – genellikle onlara yiyecek rüşvet vererek – o zaman kolayca eğitime başlarlar. Çoğuna, birkaç kısa hafta içinde öğeleri alıp iade etmeleri öğretilebilir, hatta bazıları çağrıldığında adlarına gelecek kadar ileri gidebilir.

Tımar

Bir Cornish Rex’in peluş kürkü, çoğu kedi ırkından daha az tımar gerektirir ve haftada bir kez tarama ihtiyaçları için yeterlidir. Kısa, sıkıca sarılmış tüyleri nedeniyle, kedi tüyüne karşı hafif alerjisi olan birçok kişi, evlerinde bir Rex’e rahatça bakabilir.

Sağlık ve Koşullar

Cornish Rex genel olarak sağlıklı bir cins olsa da, Cornish’inizi yetiştirmeyi düşünüyorsanız ortaya çıkabilecek potansiyel bir problem vardır. Hem A Tipi hem de B Tipi kan, farklı Cornish soylarında bulunur ve üreme çifti olarak her kan türünden bir kedi kullanılırsa, yavru kedileri, eşleşmeyen antikorlar nedeniyle ciddi kan sorunlarıyla doğabilir. Uyumlu eşler seçmek için üremeden önce daima Cornish Rex’inizin kanını test ettirin.

Küçük Koşullar

 • Hiçbiri

Ciddi Koşullar

Üreme sırasında uyumsuz kan grupları “solma yavru kedi sendromu” üretir; Bazı yavru kediler, kanlarındaki düşmanca antikorlar nedeniyle doğumdan 48-72 saat sonra ölürler.

Erkek ve Kadın

Hem erkek hem de dişi Rexes, cinsin özelliği olan aynı yüksek enerjili, yaramaz doğayı sergiler. Kısırlaştırılmadığında veya kısırlaştırılmadığında, her iki cinsiyetten kediler hızla bölgesel ve saldırgan hale gelebilir; üreme için kullanılmayacak herhangi bir kedi için her zaman tavsiye edilir.

Son düşünceler

Diğer az sayıda kedi türü, Cornish Rex’in bol enerjisi, dışa dönük kişiliği ve lüks bir kürküyle boy ölçüşebilir. Tüm aileyi eğlendirebilecek bir kedi arıyorsanız – ancak onu meşgul etmek için bütün bir aileye ihtiyaç duyabilir – Cornish Rex evinize eklemek için mükemmel bir evcil hayvan olabilir.

Leave a Comment

5 × 4 =